O mně

Jmenuji se Simona Kostelanská, jsem maminka dvou dětí, šťastně vdaná žena, dula, laktační poradkyně . První zkušenost s porodem přišla v roce 2010, kdy jsem mohla být u narození syna mé nejlepší přítelkyně. Byl to zázrak, který mě vnitřně velmi zasáhl. Narození prvního syna Matyáše v roce 2014 mi změnilo život a náhled na porody úplně.  Do té doby jsem pracovala 18 let v obchodě, managementu, vedla jsem lidi. Často jsem cestovala a žila v cizích zemích, kde jsem se věnovala i studiu. Velkou část profesního života zabíraly pracovní cesty, hodně v zahraničí.
Nyní se ve volném čase se věnuji józe, meditacím, mám ráda hory, turistiku, lyžování, běhání. Největší láskou je pro mě rodina. 

Proč dula?

První těhotenství bylo od prvního okamžiku šťastné a plné očekávání. Na porod jsme s manželem svědomitě připravili, absolvovali předporodní kurz, načetla jsem mnoho literatury, věnovala se meditacím a těhotenské józe. Těhotenství probíhalo bez komplikací, situace se však změnila 4 týdny před plánovaným termínem. Ozvy Matyáška byly špatné a po mnohých vyšetřeních se přistoupilo k plánovanému porodu v Ostravě Fifejdách. Syn se narodil spontálně a porod i přes všechny medicínské vyšetření byl krásný a spolu s manželem jsem zažili zázrak zrození. Vše se změnilo po porodu, kdy synovi byla diagnostikována těžká srdeční vada – sténoza aortální chlopně a rychlý transport do nemocnice Motol. Další dva měsíce jsme žili v nemocničním prostředí povětšinou na JIP, kde Matyášek podstoupil operaci srdce v šesti dnech a operaci plíce z důvodu pooperačních komplikací. Život se otočil a my se seznamovali s problematikou vad srdce, co vše pro nás a Matyáška bude toto onemocnění představovat. I přes všechny komplikace nás po skoro dvou měsících pustili domů a já hrdá na udržení laktace jsem se mohla začít věnovat běžným starostem maminek. Tato životní situace a samotný porod mi přinesl životní sílu, nový pohled na svět, zrození a výchovu dětí. Profesí duly si plním sen, přirozený porod, zdravé těhotenství mne naplňuje a mým posláním je pomoci každé mamince v průběhu těhotenství, porodu a doby šestinedělí. Je krásné být přítomna okamžiku zrození. Sama jsem si zkusila, jak důležité je, aby se rodící žena cítila v bezpečí, aby věděla na koho se obrátit a aby porod byl krásným a nezapomenutelným zážitkem. Druhý porod dcerky Viktorky byl klidný ,krásný zažitek, kdy dula s manželem svou souhrou dokázali umocnit sílu okamžiku.  Všem maminkám přeji nádherný porod :)

Ráda pomůžu maminkám prožít  krásné období porodu s láskou a klidem. Věnuji se i maminkám malých srdíček, poradím, jak se vyrovnat s touto diagnózou, pobytem v nemocnici, péči o malá srdíčka ,více na www.srdickari.cz.  K mým službám patří i organizované cvičení těhotných maminek,gravid jóga a cvičení po porodu, oraganizuji kurzy předporodní přípravy pro páry, individuální kurzy. 

Své služby nabízím v českém a anglickém jazyce.

"Každý si volí svou cestu, a já si vybrala".  Simona Kostelanská